با مواد طبیعی موهایتان را رنگ کنید

با مواد طبیعی موهایتان را رنگ کنید:

رنگ موی قهوه ای روشن

رنگ قهوه ای طیف های مختلفی دارد و همیشه یکی از گزینه های اول رنگ مو به حساب می آید. برای قهوه ای شدن مو راهکارهای زیر پیشنهاد می شود ضمن اینکه موهایتان رنگ می شود، تقویت نیز می گردد و ضرر رنگ های شیمیایی هم ندارد:
یک قاشق غذا خوری قهوه ، دو قاشق غذا خوری بابونه و دو قاشق چای خوری روناس را پودر و با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. چهار ساعت بعد خمیر را به آرامی به مو ها بمالید. یک ساعت صبر کنید و بعد مو ها را با آب ولرم آب کشی کنید.rang-moye-tabiei-ba-ghahveدو قاشق غذا خوری پوست گردو ، یک قاشق چای خوری پودر زاج ، دو قاشق غذا خوری عرق بهار نارنج و دو عدد زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و به مو ها بمالید. یک ساعت صبر کنید و بعد مو ها را با آب ولرم آب کشی کنید.

دو قاشق غذا خوری گل بابونه ، یک قاشق غذا خوری چای و یک قاشق غذا خوری وسمه را با دو لیوان آب روی حرارت ملایم بجوشانید. پس از سرد شدن یک عدد زرده تخم مرغ را به آن اضافه کنید و خمیر را به مو ها بمالید. سه ساعت بعد مو ها را آب کشی کنید.

پوست گردوی سبز تازه را بکوبید و با چهار لیوان آب روی حرارت قرار دهید تا نصف آن بخار شود. وقتی سرد شد آن را به مو های خود بمالید و بعد از نیم ساعت مو های تان را بشویید.

20 گرم حنا ، 30 گرم پودر برگ کنجد ، 20 گرم پودر بابونه و دو عدد زرده تخم مرغ را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و اجازه دهید چند ساعت بماند. بعد از چهار ساعت مواد را به مو بمالید و باز منتظر شوید که این مواد چند ساعت روی مو های تان بماند و بعد آب کشی کنید. دقت داشته باشید برای تاثیر پذیری رنگ های طبیعی زمان بیش تری نسبت به رنگ شیمیایی باید اختصاص دهید.

رنگ موی شرابی پر رنگ

یک عدد چغندر متوسط را در مقداری آب بجوشانید و با شش قاشق حنا مخلوط کنید و روی موهای تان بگذارید و پس از یک ساعت بشویید.rang-moye-sharabi

– دو قاشق غذا خوری حنا ، یک قاشق غذا خوری رنگ حنا ، سه قاشق غذا خوری روناس ، دو قاشق غذا خوری گل ریواس را با آب لبو قرمز مخلوط کنید و روی موها بمالید و بعد از دو ساعت بشویید.

– رنگ موی مسی

– چهار قاشق غذا خوری گل ریواس ، چهار قاشق غذا خوری گل بابونه ، چهار قاشق غذا خوری حنا و سه لیوان آب را بجوشانید. بعد از صاف کردن مواد ، موها را با آن ماساژ دهید و پس از دو ساعت بشویید.

– حنا ، وسمه ، روناس ، آب آلبالو ، قهوه و پوست پیاز قرمز را مخلوط کنید و به موهای خود بمالید و بعد از دو ساعت آب کشی کنید.

– رنگ موی مسی تیره

– یک قاشق چای خوری چای را در 200 میلی لیتر آب بجوشانید تا مقدار آن به نصف برسد سپس آن را صاف کنید تا چای از آن جدا شود. یک فنجان پودر حنا ، یک قاشق چای خوری پودر انگور خشک شده ، دو قاشق چای خوری روغن نارگیل ( یا زیتون ) و چای تزئینی را با هم مخلوط کنید و بگذارید یک شب در ظرفی آهنی بماند. صبح مقداری روغن اکالیپتوس به حنا اضافه کنید و آن را به سر خود بمالید و بعد یک یا دو ساعت آن را بشویید.rang-moye-mesi

– حنا و بابونه ، آب لیمو و سرکه را با هم ترکیب کرده روی موهای خود بمالید. رنگ موی شرابی

– 300 سی سی دم کرده بابونه و یک قاشق سرکه یا آب لیمو را با شش قاشق غذا خوری حنا مخلوط کنید و یک ساعت روی موهای خود بگذارید و سپس آب کشی کنید.

– پنج قاشق غذا خوری روناس را با یک لیوان آب جوش به مدت 20 دقیقه بجوشانید ، پس از سرد شدن آن را صاف کنید و نصف آن را به موهای تان بمالید ، بعد نیم ساعت باقی مانده مواد را به موها زده و یک ساعت صبر کرده و بعد با آب ولرم آب کشی کنید.

– شش قاشق غذا خوری حنا ، آب شلغم که قبلا دم کشیده و خنک شده و دو قاشق غذا خوری قهوه و دو قاشق غذا خوری سرکه را مخلوط کنید و به مدت دو ساعت روی سر بگذارید.

همه چیز درباره مو

Be the first to comment

Leave a comment