درمان های دارویی ريزش مو

درمان های دارویی ريزش مو

سلامت مو و تأثیر بسیار زیاد آن بر زیبایی انسانها باعث شده است که برای درمان ریزش آن ، داروهای متنوعی ساخته و مصرف شود که تعداد بسیار زیادی از این داروها از پایه علمی معتبری برخوردار نبوده ونه تنها نتیجه بخش نبوده و نیستند بلکه تأثیرات مخربی نیز در بر دارند به همین دلیل توصیه میشود که حتما در انتخاب داروها و نیز مکملهای غذایی با پزشک متخصص مشورت نمایید.rizesh mo
داروهایی که مصرف آنها تأثیرات خوبی در جلوگیری از ریزش موها و رویش مجدد آنها دارند و به تأیید رسیده اند شامل موارد زیر می باشند:

ماینوکسیدیل :این دارو ابتدا به طور گسترده ای برای درمان فشار خون بالا استفاده می شدکه بعضی از محققان متوجه شدند که استفاده از ماینوکسیدیل موضعی بر روی سر باعث رشد موها در مناطق ریزش مو می شود. پس از آن FDA ماینوکسیدیل را بعنوان داروی درمان ریزش موی مردانه تأیید کرد. امروزه این دارو بطور گسترده در درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد.

فیناستراید: این دارو در اصل یک دارو برای درمان بزرگی پروستات است که بدلیل تأثیرات خوب آن در جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موها توسط FDA برای درمان طاسی موی مردانه مورد تأیید قرار گرفت .

سایر داروها :
قرص اکوفن : اکوفن به صورت قرص یا شامپو جهت تقویت مو و ناخن توصیه می شود که از قرص زینک پلاس به عنوان جایگزین این دارو نیز می توان استفاده کرد.ALT TAG
ویتامین های روی، منیزیم، مس، E ، A ، C و B در سلامت و رشد مو اثر دارند.
به طور کلی ویتامین های گروه B نقش مهمی در حفظ سلامتی و رشد مو دارند و از سفید شدن مو نیز جلوگیری می کند.  برای تاثیر بیشتر علاوه بر استفاده از مواد غذایی حاوی این گروه از ویتامین ها، استفاده از مکمل ها هم مفید است.
درباره اثر کافئین در رشد مو، نتایج اولیه تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد که مصرف موضعی (نه خوراکی) کافئین می‌تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو، یعنی هورمون دی هیدروتستوسترون و آنزیم فسفو دی استراز از ریزش موها جلوگیری كند.

همه چیز درباره مو

Be the first to comment

Leave a comment