آیا کم شدن مو همان ریزش مو است؟

elat-rizesh-mo

آیا کم شدن مو همان ریزش مو است؟

اگر مشاهده کردید که تعداد موهای که بر روی برس وجود دارد زیاده از حد است ممکن است دلواپس شوید که از موهایتان کم می شود ولی آیا ببینیم بیین ریزش مو و کاهش مو تفاوتی هست یا هر دو یکسان است.

ریزش مو در اغلب اوقات خود به خود متوقف می‌شود
ریختن ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است. هنگامیکه بدن، هر روز موهای بیشتری از دست بدهد، یعنی فرد داری ریزش موی بیش از اندازه است.

PRP hair loss treatment

اصطلاح پزشکی برای این وضعیت، تلوژن افلوویوم می‌باشد. ریزش بیش از حد مو در افرادی شایع است که یکی از عوامل استرس‌زای زیر را تجربه کرده‌اند:

کاهش وزن ۱۰ کیلو یا بیشتر
زایمان
تحمل مقدار زیادی استرس (مراقبت از فرد مورد علاقه‌تان که بیمار است، طلاق، از دست دادن شغل و…)
قرار گرفتن تحت عمل جراحی
بهبودی از بیماری، بخصوص اگر فرد دارای تب بالایی بوده باشد
کنار گذاشتن قرص‌های ضد بارداری

اکثر افراد، چند ماه بعد از یک اتفاق استرس‌زا، متوجه ریزش بیش از حد موهایشان می‌شوند. بعنوان مثال، کسی که بتازگی مادر شده می‌تواند حدود دو ماه پس از زایمان شاهد ریزش بیش از حد موهایش باشد. معمولا ریزش مو حدود ۴ ماه پس از زایمان به نقطه‌ی اوج خود می‌رسد. این ریزش مو، طبیعی است و موقتی می‌باشد.
هنگامیکه بدن شما دوباره تنظیم شود، این ریزش بیش از اندازه متوقف می‌شود. در ظرف ۶ تا ۹ ماه، معمولا مو، حالت پری طبیعی‌اش را دوباره بدست می‌آورد.
با این حال، اگر عامل استرس زا همچنان وجود داشته باشد، ریزش مو می‌تواند طولانی مدت شود. افرای که دائما تحت استرس زیاد قرار دارند، می‌توانند ریزش موی بیش از حد و دراز مدت داشته باشند

همه چیز درباره مو

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*