رنگ مو چقدر باید روی سر بماند – همه چیز درباره مو

رنگ مو چقدر باید روی سر بماند

by همه چیز درباره مو in ژوئن 18, 2019

آشنایی با مکث رنگ، روی مو

مدت مکث رنگ مو روی سر معمولا 25 الی 30 دقیقه می باشد و بعد از آن رنگ خنثی می گردد ماندن طولانی روی سر به پوست صدمه خواهد زد.
 رنگ موها معمولا قلیایی متوسط هستند ولی با این حال باید هنگام استفاده نکات ایمنی را جدی گرفت . در صورتی که رنگ تیره استفاده می کنید حتی الامکان از استفاده اکسیدان شماره 2 خودداری کنید .
 معمولا یک رنگ موی 50 میل را با دو عدد اکسیدان 60 میل مخلوط می کنیم در صورت استفاده بیش اندازه اکسیدان رنگ روشن تر خواهد شد .
 اگر پوست سر دارای بریدگی و زخم باشد از رنگ کردن سر خودداری کنید
 در صورت استفاده رنگ مو روی موی دمیچ حتما کمی ضد آسیب داخل رنگ مو بریزید
استفاده از لوسیون های ضد التهاب یا کرم های چرب روی پوست اطراف محل رنگ الزامی است . با این روش پوست اطراف مو آسیب نمیبیند و رنگ نمیگیرد. یک لایه ضخیم از وازلین را در محل رویش موهایتان بمالید تا پوستتان رنگ نگیرد . ترجیحا یک شیشه هم الکل دم دست بگذارید تا بعد از اتمام کار، اگر پوستتان رنگ ‌گرفت، بتوانید جاهای لک ‌شده را تمیز کنید.
می‌دانم که شما به ‌اندازه کافی باهوش هستید که یادتان بماند چه زمان کار رنگ‌ کردن را شروع‌ کردید، ساعت۲:۴۰ بود دیگر! اما اگر در حال تماشای فیلم هستید، یا شایعات مهمل روزنامه را درباره ستاره‌ها زیرورو می‌کنید، زمان از دستتان می‌رود. ساعت شده ۳:۲۵ و شما نمی‌دانید که باید موهایتان را بشویید یا نه؟

همچنین بخوانید : چرا باید از کرم مو استفاده کنیم؟

 

رنگ مو چقدر باید روی سر بماند؟
رنگ مو چقدر باید روی سر بماند؟

هر چه رنگ مو بیشتر روی مو بماند روشن تر می شود؟

اینکه رنگ مو را بیشتر بگذارید تا روشن تر شود یک تصور است که در عموم بانوان رواج دارد. این نکته مهم را همیشه در نظر داشته باشید که رنگ مو از زمانی که درست میکنید و روی مو میگذارید نهایت تا 20 دقیقه عمل میکند. در داین زمان مدت مطلوب برای رسیدن به رنگ دلخواه است. اگر قبل از این تایم موهایتان را بشویید تیره تر از حد مطلوب میشود ولی اگر بگذارید رنگ مو بیشتر روی موهایتان بماند رنگ خنثی شده و فقط به پوست سر و ریشه مو آسیب میرساند و صرفا به جز آسیب، کارایی دیگری ندارد. اگر به سلامت مو و آرایش مواهمیت میدهید نحوه استفاده از کرم موها برای موهای صاف و فرفری کلیک کنید.

 

Leave a Reply