دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما

دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما
دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما

دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما

برای تغییر رنگ موها، علاوه بر رنگ مو اکسیدان نیز ماده ای ضروری به شمار می آید که باعث می­شود رنگ فعال شده و روی مو تثبیت شود. برای رسیدن به رنگ موی دلخواهتان لازم است اکسیدان و درصدهای مختلف آن را به خوبی بشناسید، اما بنا بر یک قانون ثابت هرچه رنگ موی روشن­تری بخواهید باید از میزان اکسیدان بیشتر با درصد تاثیر قوی­تری استفاده کنید.

شناخت اکسیدانها

تاثیر اکسیدان ها در ترکیب رنگها و دکلره:

اکسیدان ها حاوی آب اکسیژنه هستند که باعث فعال شدن رنگ­ها و پودر دکلره می شوند.اکسیدان در هنگام ترکیب با دکلره و رنگ آمونیاک موجود در آنها را آزاد کرده و باعث فعال شدن عملکرد رنگ و مواد دکلره می شود.

هر چه قدر قدرت ولوم اکسیدان ها بیشتر باشد آمونیاک بیشتری را آزاد می کند  و در نتیجه تاثیر مواد بر مو بیشتر شده و عملکرد  نفوذ موادسریع­تر می­شود.

با توجه به ولوم­های متفاوتی که در اکسیدان ها و جود دارد (3% – 6%-   9%   و 12%  ) می توان اکسیدان مناسب را برای ترکیب با رنگ و دکلره انتخاب کرد . هر چقدر  اکسسیدان ها قویتر باشند پایه روشن تری در رنگ ها ایجاد می کند و در تغییر رنگدانه ها تاثیر بیشتری خواهد داشت.

دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما

دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما

 چه اکسیدانی مناسب چه رنگ مویی ست ؟

برای استفاده از رنگ موها با توجه به شرایط زمینه مو و انتخاب رنگ مو می توان تصمیم گرفت که با چه اکسیدانی استفاده شود .

1.اگر رنگ موی انتخابی شما تیره باشد با اکسیدان ضعیف  می توان رنگ را ترکیب کرد .

2.اگر رنگ موی انتخابی  شما متوسط باشد یعنی در پایه های 6و7 می توان از اکسیدان 9% استفاده کرد.

3.اگر رنگ موی انتخابی شما  از روشن ترین رنگ ها در پایه های 8تا 12 باشد می توان اکسیدان 9% و 12%  با توجه به پایه رنگ های انتخابی  یا رنگ مورد نظر استفاده کرد .

نکته کلیدی:

رنگهای بسیار روشن را با توجه به پایه انتخابی خود می توان با اکسیدانها ی 9% و 6% نیز ترکیب کرد.

مثلا زمانی که شرایط  زمینه مو شرایطی مقاوم و مویی تیره یا ضخیم و طبیعی باشد و رنگ انتخابی شما در پایه 6و7 می باشد می توان از رنگهای بسیار روشن 10   . 11  .  12 از هر گروهی را با اکسیدان 6% نیز ترکیب کرد .

میزان استفاده صحیح از اکسیدانها به چه صورت می باشد؟

برای استفاده از حجم صحیح از اکسیدان ها اصولا برای هر رنگ مویی فرمولی ارائه شده .مثلا در رنگهای برند استایکس  نسبت  رنگ به اکسیدان با توجه به فرمولاسیون کمپانی 1 به 5/1 ارائه شده

با توجه به مجموع مطالبی که در اکثر مقالات مربوط به برندهای مختلف در دسترس عموم وجود دارد و همچنین  فرمول ارائه شده روی هر تیوپ رنگ جهت اکسیدان ها با رنگ می توان در شرایط مختلف با توجه به شرایط مو و جنس مو نسبت ترکیبات را تغییر داد که این عمل ملزم به توانایی ها و تخصص در حرفه ی یک آرایشگر می باشد بنابراین اگر اطلاعات لازم را در زمینه شناخت مو _ پایه رنگها _ شناخت زمینه مناسب و پایه مو جهت رنگ کردن داشته باشیم، می توانیم ترکیب صحیح تر و اصولی تری را با توجه به نتیجه پایه رنگ بدست آوریم.

مثلا: مویی که نیاز به پوشش قوی دارد (موی سفید) را می توان به روشی اصولی تر رنگ کرد.

با توجه به اینکه  می دانیم یک موی سفید پولکهای مقاومی دارد  که اجازه نفوذ رنگ مو را به داخل ساختار مو نمی دهد از تکنیک  مردانساژ استفاده می کنیم.

دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما

دانستنی­های ضروری درباره اکسیدان مناسب با موی شما

ولی می توان فرمول ترکیب رنگ با اکسیدان را با شرایط مو تغییر داد و نسبت ارائه شده روی رنگ مو را تغییر دهیم و غلظت رنگ، رنگ مو را افزایش داده و میزان اکسیدان را کاهش دهیم تا به واسطه پیگمنت های قویتر در رنگ ، پوشش قویتر و ماندگار تری را روی موی سفید ایجاد ایجاد کنیم. چون قبل از آن از تکنیک مردانساژ استفاده کرده ایم و در مرحله رنگ آمیزی به اکسیدان قوی یا حجم زیاد نیاز نداریم و بیشتر به غلظت رنگ و پیگمنت های رنگها نیاز داریم تا بتوانیم پوشش قوی و ماندگاری ایجاد نماییم.

اکسیدان­های برند استایکس با فرمولی منحصربه فرد و ترکیب یکنواخت لوسیون مانند همراه با رایحه میوه، تولید شده که کاملا با ساختار  و جنس موی ایرانیان، هماهنگ است و به هیچ­وجه باعث ایجاد حساسیت­های پوستی و سوزش و خارش سر نمی­شود. در این اکسیدان از پروتئین هیدرولیز شده جوانه گندم و ویتامینB استفاده شده که موجب محافظت، نرمی و درخشندگی موها می­شود  این اکسیدان­ها با4 قدرت متفاوت vol10(3%),vol20(6%), vol30(9%)  در سه سایز ،100- و 150 و 400 میلی­لیتر تهیه شده­اند.

 

Be the first to comment

Leave a comment