راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان
راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

گرما و آفتاب داغ تابستان، میانه خوبی با آرایش صورت ما ندارد. در تابستان حتی آرایش سبک، هم ذوب شده و کثیف و بدشکل می شود. در این مقاله چند راهکار برای شما خواهیم گفت تا بتوانید در روزهای گرم تابستان هم آرایش ماندگار و تمیزی داشته باشید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که در تابستان هر چه کمتر و ملایم تر آرایش کنید بهتر است، پس سراغ کرم و پودرها فشرده نروید و حتما از مواد ضد آب استفاده کنید.

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

 

1- با تمیز کردن پوست شروع کنید
آرایش کردن را با تمیز کردن پوست شروع کنید. باکتری ها، سلول های مرده و چربی های پوست باید پیش از آرایش کردن به خوبی از روی سطح پوست پاک شوند، اول صورت خود را با یک تونر یا فوم مناسب و هماهنگ با نوع پوستتان، شست و شو دهید. و بعد با یک مرطوب کننده فاقد چربی پوست خود را هیدراته کنید. آرایش، روی پوست تمیز و سالم بهتر می نشیند و زیباتر و ماندگارتر است. می توانید برای داشتن پوستی شفاف و سالم، یک یا دو بار در ماه پوست خود را پاکسازی کنید.
2- کرم ضد آفتاب بزنید
استفاده از کرم ضدآفتاب یکی از اساسی ترین روش های مراقبت از پوست است. نور خورشید باعث ایجاد کک و مک، خشکی و پیری زودرس پوست ما می شود. برای همین ضروری است که حتما روزانه و اگر در معرض آفتاب هستید روزی چند مرتبه، از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب، استفاده کنید. در انتخاب ضدآفتاب هم دقت کنید که چربی زیادی نداشته باشد ، چرا که محصولات روغنی، مانع ماندگاری آرایش روی پوست می شوند. بهتر است ضد آفتابی که استفاده می کنید رنگی باشد تا مجبور نباشید در هوای گرم، حجم زیادی از کرم پودر و پنکیک را روی پوستتان تحمل کنید.
3- از کرم پودر و پنکیک مات و سبک استفاده کنید

 

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

عرق کردن، خیلی زود منجر به براق شدن پوست می شود. بنابراین باید نوعی از کرم یا پنکیک را انتخاب کنید که بافتی سبک و مات داشته باشد، پوشاندن صورت با پودرهای غیرفشرده و سبک، که به طور یکنواخت روی پوست بنشیند و چربی اضافه ای ایجاد نکند، به ماندگاری و زیبایی آرایش کمک می کند.
برای سبک بودن آرایش، بهتر است که از رنگ های هماهنگ و نزدیک تر به پوستتان استفاده کنید، اما اگر دوست دارید بنا به مد تابستان، پوست برنزه ای داشته باشید، اول بهتر است برای تناژ و درصد برنزه کردن پوستتان تصمیم نهایی را بگیرید، سپس به سراغ خرید کرم پودر یا پنکیک بروید. برنزرهایی که تن نارنجی دارند مصنوعی به نظر می رسند و خیلی مناسب نیستند. بهتر است از برنزرهای پودری استفاده کنید چون چربی کمتری دارند، به سرعت روی پوست می نشینند و پاک کردنشان هم راحت تر است.
اگر از رنگ ضد آفتاب یا bb کرمتان راضی هستید، می توانید برای داشتن یک آرایش تابستانی جذاب، از هایلایترهای برنز برای نواحی خاص صورت مثل گونه و پیشانی و بینی بهره بگیرید. از سایه پودری و خط چشم ضدآب استفاده کنید.
یکی از اصول آرایشی استفاده از اسفنج یا برس هاي آرایشی برای پخش کرم پودر و پنکیک روی پوست است، تا لایه هاي نازک تری از کرم روی پوست بنشیند و این برای هوای گرم تابستان مناسب تر است.
4- در آرایش چشم زیاده روی نکنید

 

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

راز ماندگاری آرایش در فصل تابستان

 

اصولا پوست پلک، چربی تولید نمی کند اما برای یک آرایش جذاب و بی عیب و نقص، بهتر است قبل از آرایش چشم، روی پلک‌های خود پودر پنکیک بزنید تا آرایش روی آن ماندگار شود. سایه هاي چرب در تابستان پشت چشم می ماسند و پخش می شوند. استفاده از یک رنگ سایه یا تلفیق رنگ های مختلف از یک تناژ، جذاب تر است.
برای ریمل و خط چشم هم از انواع ژله‌ای و مایع ضد آب استفاده کنید که روی پوست به سرعت خشک شده و پخش نمی‌شوند.
5- از رژ لب های کمرنگ و درخشان استفاده کنید
لب‌ها هم به‌ سرعت مثل پوست در برابر آفتاب می‌سوزند و خشک می شوند، برای رفع این مشکل از بالم های لب و رژلب های چرب و حاوی ویتامین و نرم کننده استفاده کنید. بهتر است در تابستان، استفاده از رنگ های سرد مثل صورتی، هلویی یا کالباسی، درخشش و زیبایی لب‌ها را دوچندان می‌کند.

 

Be the first to comment

Leave a comment