بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟

بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟
بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟

بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟

شامپو یکی از پرمصرف­ترین محصولات بهداشتی است که به طور روزانه با آن در تماسیم و خیلی از ما در مواجهه با کوچکترین مشکلی که برای موهایمان پیش می آید­،  به فکر عوض کردن شامپویمان می­افتیم.

کار اصلی شامپو، پاک کردن بخش خارجی مو از چربی و گرد و غبار است. غده‌های پوست بدن انسان نوعی ماده چرب به نام سبیوم را در خود ذخیره می‌کنند. این مواد چرب از پوست آزاد شده و روی ساقه موها را می‌پوشانند و ماهیت چسبناک آن باعث جذب هرگونه آلودگی و میکروب موجود در هوای اطراف سر می‌شود.  تقریبا بیشتر شامپوهای موجود در بازار، کار پاکسازی مو از چربی و گرد و غبار را به نحو مطلوبی انجام می­دهند و تفاوت کیفیت شامپوها در ایجاد لطافت، درخشندگی و تقویت موهاست.

انتخاب شامپوی مناسب و هماهنگ با ساختار مو، تاثیر مثبت و مستقیمی در سلامتی مو، کنترل چربی پوست سر، نرمی، لطافت و خوش حالت شدن موها دارد.

اگر احساس می­کنید موهایتان خشک و شکننده یا بیش از حد چرب است، شناخت درست جنس موها و سپس انتخاب شامپوی مناسب را در الویت بگذارید.

با ما همراه باشید تا در ادامه از ویژگی هر نوع جنس مو و شیوه شست و شو و نگهداری از آن اطلاعات بیشتر کسب نمایید.

 

الف ـ موهای خشک

موی خشک ظاهر کدر و خشنی دارد، به هیچ وجه به خوبی حالت نمی­گیرد و شانه کردن آن سخت است. تقریبا اغلب کسانی که موهای وز دارند از خشکی آن ناراضی هستند. کسانی که موهای خشک دارند بسیار بیشتر از سایر افراد در معرض موخوره هستند. موهای آسیب دیده در اثر استفاده از رنگ و مواد شیمیایی و سشوار و انو و…هم به شدت خشک و شکننده می­شوند.

طریقه شست وشو و رسیدگی به موهای خشک:

اگر موهای شما خشک و شکننده است، نباید در هفته بیش از سه بار موها را بشویید و حتما در هنگام استحمام از آب ولرم استفاده کنید. به هیچ وجه موها را چنگ نزنید و به آرامی و با ملایمت موها را  با شامپوی مخصوص شست و شو دهید.

شامپوی مخصوص موهای شما باید بسیار ملایم باشد و چربی مو را حفظ کند. در هر نوبت حمام، یک بار شست و شوی موها کافیست. و حتما بعد از آبکشی شامپو از مقدار مناسبی نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده روي سطح خارجي و خشن مو یک لایه ایجاد می­کند و به آن، حالت صاف و يکنواخت مي‌دهد. همچنين موجب خنثي شدن  الکتریسته سطح مو مي‌شود و موهای آشفته  و گره خورده، به راحتی شانه خواهند شد.

 

بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟

بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟

ب- موهای چرب:  

افرادی که موی چرب دارند، دردسرهای زیادی را تحمل می­کنند. این جنس از مو تنها چند ساعت پس از شست و شو دوباره حالت چرب و کثیف به خود می­گیرد و باعث خارش پوست سر می­شود. ممکن است شما هر روز به شستن موها احساس نیاز کنید اما بهتر است کمی مقاومت کنید و یک روز درمیان، حمام کنید. شست و شوی مکرر موها باعث می شود ریشه موها ضعیف  شده و ساقه موها آسیب ببیند.

ـ طریقه شستشوی موهای چرب:

برای کاهش چربی این نوع مو باید حتما از شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کنید، در هر نوبت حمام کردن، دوبار شستن موها کافیست. شامپو را به صورت دورانی روی موها پخش کنید و اجازه دهید اندکی روی سر باقی بماند و از چنگ زدن و تماس ناخن و انگشتان با پوست سر اجتناب کنید.

ج- موهای نرمال:

موهای طبیعی که نه چرب هستند و نه خشک بهترین نوع مو را دارند، براق و درخشان هستند و به راحتی شانه شده و حالت می­گیرند.

طریقه شستشوی موهای نرمال:

کسانی که موهای معمولی دارند، برای شست و شو باید از شامپوی ویژه موهای نرمال به صورت یک روز درمیان استفاده کنند.

بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟

بهترین شامپو برای موهای شما، کدام است؟

نکات کلی درباره شست و شوی مو

– پس از استفاده از شامپو، موها را به طور كامل آبكشي کنيد تا هيچ اثري از كف شامپو روي موي شما باقي نمانده باشد. براي آبكشي شامپو از آب ولرم استفاده كنيد تا شامپو به طور كامل از روي مو پاک شود.

-دماي آبكشي نرم­کننده بستگي به عواملي مانند ضخامت موي شما دارد اما خاطرتان باشد که هرگز از آب داغ براي آبكشي موي خود استفاده نكنيد.

– ميزان مصرف شامپو به ميزان آلودگي مو و پوست سر، همچنين بلندي مو بستگي دارد. به عنوان يك قاعده كلي ميزان مصرف شامپو بايد به اندازه‌اي باشد كه كف آن، تمام سطح مو را بپوشاند.

– شامپو را روي همه جاي سر پخش كرده و با نوك انگشتانتان به آرامي‌ آن را روی موهايتان ماساژ دهيد. براي جلوگيري از گره خوردن و شكسته شدن مو اين كار را به آرامي‌و به صورت دايره‌اي انجام دهيد.

 

 

Be the first to comment

Leave a comment